Pranie tapicerki meblowej i samochodowej

Tapicerkę meblową i samochodową pierzemy za pomocą specjalnego odkurzacza ekstrakcyjnego, przeznaczonego do użytku profesjonalnego. Meble tapicerowane mogą być wyprane u klienta w domu lub w naszej pralni (oferujemy również transport). Przed przystąpieniem do pracy u klienta w domu, dla Państwa komfortu zabezpieczamy otoczenie pranego mebla. Czas prania zależy od zakresu pracy i stopnia zabrudzenia. Przykładowo czas prania kanapy to około 1-1,5h. Zawsze zależy nam na uzyskaniu możliwie najlepszych rezultatów, które przywrócą meblom ich pierwotny wygląd. Końcowym etapem usługi jest odessanie brudnej wody z materiału, dzięki czemu skutecznie usuwane są zanieczyszczenia, a czas schnięcia znacząco się skraca. Po zakończeniu usługi mebel jest pozostawiony do całkowitego wyschnięcia.

Czyszczenie detailingowe wnętrza pojazdu

Czyste auto to wizytówka jego właściciela. Porządek w aucie nie zawsze jest łatwy do utrzymania, zwłaszcza gdy brakuje nam na przykład czasu, chęci, miejsca lub umiejętności i sprzętu żeby o niego dbać. Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych kierowców, oferujemy usługi związane z czyszczeniem wnętrza pojazdu. Możecie się Państwo zdecydować na podstawowe pakiety takie jak pranie kompletu siedzeń czy odkurzanie całego wnętrza, czy pójść o krok dalej i uprać wszystkie tapicerki w aucie. Dla tych, którzy potrzebują kompleksowo wyczyścić wnętrze, proponujemy dwa pakiety, które obejmują czyszczenie całego wnętrza.
Pierwszy z nich zawiera pranie wszystkich tapicerek, dywaników, odkurzanie wnętrza, schowków oraz czyszczenie wszystkich elementów plastikowych. Drugi jest rozszerzoną wersją pakietu pierwszego i obejmuje dodatkowo: mycie pasów, czyszczenie szyn foteli, mycie okien, uszczelek wokół drzwi i wnęk drzwi oraz bagażnika, a także ozonowani wnętrza (na życzenie klienta). Usługę wykonujemy w siedzibie naszej firmy lub u klienta.

Przygotowanie kampera do sezonu

Przygotowanie kampera do sezonu lub posprzątanie go po zakończonych wakacjach nie musi być problemem. Czyszczenie kampera należy zacząć od opróżnienia go z luźnych przedmiotów i dokładnego odkurzenia. Następnie warto zabrać się za bardzo dokładne czyszczenie wszystkich plastików, od kokpitu przez ściany po nadproża. Kolejnym etapem jest pranie tapicerki, czyszczenie podsufitki i usuwanie plam. Pranie tapicerki samochodowej powinno być wykonane przy użyciu specjalnej chemii i odpowiedniego sprzętu. Warto przed rozpoczęciem prania zaplanować proces suszenia. Jeżeli nie posiadamy garażu, a pogoda za oknem jest zimna i wilgotna, warto oddać naszego kampera do specjalistycznej firmy, która bez problemu przeprowadzi proces suszenia. 

Na końcu trzeba umyć szyby, wykonać dressing plastików, a wychodząc umyć i ewentualnie odkurzyć ponownie podłogę. Nasza firma pomaga użytkownikom kamperów w ich sprzątaniu. Zapraszamy na czyszczenie wnętrza kampera u nas w firmie Solid Work w Żabieńcu, lub z dojazdem u klienta. Pierzemy również samą tapicerkę samochodową, wykonujemy ozonowanie  czy usuwamy brzydkie zapachy.

Skórzaną tapicerkę spotyka się najczęściej w bardziej luksusowych modelach aut lecz nie jest to regułą. Do naszej firmy częściej trafiają auta z tapicerką wykonaną z materiału, gdyż na tego rodzaju tapicerce plamy są najbardziej widoczne. Gdy na skórzaną tapicerkę wyleje nam się napój, przy użyciu przysłowiowej szmatki i wody jesteśmy w stanie usunąć zabrudzenie. Przy tapicerki materiałowej jest o wiele trudniej, gdyż brud wnika bardzo szybko w materiał i pojawiają się plamy.
Z tego powodu tapicerka skórzana jest bardzo rzadko dokładnie czyszczona, przy użyciu dedykowanej chemii i akcesoriów. Gdy już klient zdecyduje się na czyszczenie, skóra jest już dość mocno brudna co widać dopiero po wyczyszczeniu jej fragmentu. Brud który przez lata był wgniatany w skórzane siedzenie, dopiero po rozpuszczeniu przez środki chemiczne, jest możliwy do usunięcia. Jasny fotel kierowcy z auta ze zdjęcia był ta mocno ubrudzony, że przed czyszczeniem ciężko było określić pierwotny kolor tapicerki. Po czyszczeniu efekt był bardzo widoczny, co z radością dostrzegł i docenił nasz klient. Po czyszczeniu tapicerkę należy zakonserwować żeby utrzymać ją jak najdłużej w dobrej kondycji i nie narazić na szybsze zużycie.

Mycie i woskowanie karoserii

Naszą ofertę czyszczenia wnętrza pojazdu rozszerzyliśmy o takie pozycje jak mycie karoserii, mycie felg, mycie dachu w autach typu cabrio i aplikacje wosku na lakier. Nasi klienci szykujący auto do sprzedaży lub chcący doprowadzić je do porządku bardzo chętnie sięgają o tego typu usługi. Cały proces czyszczenia wnętrza auta trwa około jednego dnia roboczego i składa się z kilku etapów. W pakiecie kompleksowego czyszczenia oferujemy pranie tapicerki foteli, podłogi, podsufitki, bagażnika, boczków, czyszczenie plastików, pasów, szyn, okien, uszczelek, nadproży, kratek wentylacyjnych i ozonowanie wnętrze. Dodatkowo usługę można rozszerzyć o mycie auta z zewnątrz i kosmetykę. Naszą usługę wykonujemy w naszej siedzibie w Żabieńcu przy ul. Głównej 8b lub u klienta w domu.

Pranie tapicerki meblowej

Biuro, salon fryzjerski, poczekalnia u dentysty czy restauracja to miejsca gdzie z dużym prawdopodobieństwem znajdziemy meble tapicerowane. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że fotel na którym dziennie siada kilkanaście osób, po roku użytkowania może być kilkukrotnie brudniejszy niż fotel używany w domu przez kilku domowników. Odwiedzając takie miejsca jako gość, odruchowo zwracałem na to uwagę. Jako osoba specjalizująca się w czyszczeniu, wiedziałem że ciemniejszy materiał na podłokietnikach i górnej części oparcia nie jest przetarciem tylko wgniecionym w tapicerkę brudem pomieszanym z ludzkim potem. Większość gości lokalu nie jest świadoma na jak brudnym krześle czy fotelu siedzi, a nawet właściciele nie zdają sobie z tego sprawy. Żeby zachować tapicerkę w dobrej kondycji powinniśmy przeprowadzać pranie przynajmniej raz w roku lub częściej, gdy pojawią się nowe zabrudzenia. Zapieranie plam domowymi sposobami może przynieść więcej szkody niż pożytku i utrudnić późniejsze całościowe czyszczenie. Nasza firma oferuje usługi związane z czyszczeniem mebli tapicerowanych, wykonywane na miejscu u klienta.
Po umówieniu dogodnego terminu, nasza ekipa zajmie się upraniem Państwa mebli z założeniem uzyskania możliwie najlepszego efektu.

Fotel biurowy jak nowy!

Fotele biurowe nie mają łatwego życia, są brudzone na wszelkie sposoby podczas codziennej eksploatacji. Jeżeli dodamy do tego fakt, że są użytkowane w serwisie samochodowym, otrzymujemy fotel, który zmienił kolor z czerwonego na czarny. Pranie foteli może przywrócić im dawny wygląd. Dokładne odplamianie i czyszczenie tapicerki pozwala na usunięcie trudnych zabrudzeń i wywabienie brudu z ich struktury. Na zdjęciu widzimy uprane ekstrakcyjnie fotele, które wyglądają tak jak powinny. Choć materiał nosi już ślady użytkowania, kolor jest nadal żywy i już nie przytłumiony przez zabrudzenia ze smarów i olei. Pracownicy jak i klienci warsztatu na pewno docenią czystość foteli.

Nawet jeżeli fotel jest bardzo poplamiony, bardziej ekologiczne i ekonomiczne jest wypranie go niż kupowanie nowego. Nowe meble są coraz droższe, a stare wyrzucane meble zatruwają środowisko. 

Wiele osób zastanawia się czy warto kupować jasną kanapę ze względu na widoczność plam. Ciemne kanapy mają to do siebie, że słabiej na nich widać zabrudzenia, więc użytkownicy piorą je bardzo rzadko lub wcale. Posiadanie jasnej kanapy motywuje do utrzymania jej w dobrym stanie i częstszego prania. Jasna kanapa ze zdjęcia była bardzo poplamiona przez dzieci, które się  na niej bawiły. Na domiar złego poprzednie pranie było wykonane nieprofesjonalnie i pojawiły się żółte przebarwienia. Nasza firma Solid Work używa tylko sprawdzonej chemii i wysokiej jakości sprzętu. Po kilkuetapowym odplamianiu materiału klientka stwierdziła, że kanapa jest jak nowa. Usuwanie plam jest procesem wymagającym doświadczenia i adekwatnych środków chemicznych. Zapieranie domowymi sposobami nie tylko nie przynosi efektu, a na dodatek utrudnia nam pozbycie się plam. Użycie niewłaściwej chemii przez poprzedniego piorącego spowodowało nieestetycznie wyglądające żółte przebarwienia. Nasza firma pierze wasze kanapy od 2005 roku i przez ten czas nabyliśmy ogromne doświadczenie w radzeniu sobie z każdym przypadkiem.

Usuwanie zapachów i zabrudzeń po zwierzętach

Posiadanie w domu psa to wielka radość ale również duża odpowiedzialność. Firma Solid Work dostała zlecenie na pranie kanapy i neutralizację brzydkich zapachów po zwierzęciu. Ze wstępnej rozmowy z klientką wynikało, że jej psinka zachorowała i pobrudziła całą kanapę. Po dotarciu na miejsce przystąpiliśmy do oględzin brudnego mebla. Było na nim kilka plam po moczu, sierść i kilka ciężkich zabrudzeń. Przy użyciu adekwatnej do tego typu sytuacji chemii rozpoczęliśmy proces prania. Usuwanie plam i brzydkich zapachów było dla nas rutynowym działaniem i po chwili widać było efekt. Kanapa znów prezentowała się dobrze, a klientka była bardzo zadowolona z naszej pracy. Czyszczenie kanapy jest alternatywnym rozwiązaniem dla kupowania nowego mebla, a przy okazji bardzo ekologicznym.