Mycie i doczyszczanie posadzki


Proces czyszczenia posadzki jest zależny od jej rodzaju i stopnia zabrudzenia. Najpopularniejszymi rodzajami posadzki spotykanymi w prywatnych domach są gresy, terakota czy glazura. W magazynach lub obiektach przemysłowych najczęściej występują posadzki betonowe lub wykonane z żywicy. Klienci mogą wybierać pomiędzy standardowym myciem maszyną szorująco-zbierającą lub specjalistycznym doczyszczaniem, które jest przez nas rekomendowane, by uzyskać najlepszy efekt. Posadzka w takim przypadku czyszczona jest za pomocą maszyny szorującej doposażonej w nakładkę z pada lub szczotkę. Przed przystąpieniem do usługi zabezpieczane są obrzeża czyszczonej posadzki, tak żeby zminimalizować ryzyko uszkodzeń i zawilgocenia. Na wcześniej odkurzoną powierzchnie nakładana jest rozrobiona z wodą chemia, która rozpuszcza wgnieciony brud, a następnie posadzka czyszczona jest maszynowo. Po uzyskaniu zadawalających efektów brudna woda jest usuwana z posadzki za pomocą odkurzacza przystosowanego do pracy na mokro, a następnie starannie mopowana.

Czyszczenie posadzki w hali magazynowej

Utrzymanie czystej posadzki w hali magazynowej lub zakładzie produkcyjnym to prawdziwe wyzwanie. Osadzający się brud skutecznie psuje jej wygląd co negatywnie wpływa na wizerunek obiektu. Mycie maszynowe posadzki można podzielić na dwie kategorie, rutynowe mycie i doczyszczanie. Pierwsze wykonywane jest regularnie i pozwala na bieżące usuwanie zabrudzeń z posadzki. Doczyszczanie posadzki jest wykonywane wtedy, gdy zabrudzenia są trudne do usunięcia podczas rutynowego mycia lub posadzka nie była myta przez długi okres. Podczas doczyszczanie używane są specjalne maszyny, które mają większą skuteczność usuwania brudu oraz stosowana jest agresywniejsza chemia. Proces doczyszczania jest bardziej rozbudowany co pozwala na uzyskanie więcej niż zadawalających efektów. Z naszych obserwacji wynika, że przeprowadzenie doczyszczania 1-2 razy w roku, przy codziennym rutynowym myciu posadzki narażonej na duży ruch pieszy, można utrzymać ją w dobrej kondycji przez długie lata. Nasza firma Solid Work oferuje pełen zakres usług z zakresu mycia i doczyszczania różnego rodzaju powierzchni.


Czyszczenie płytek gresowych

Na pytanie czy można czyścić płytki gresowe, odpowiadamy zawsze twierdząco. Rutynowe mycie płytek wykonywane jest za pomocą mopa i płynu do podłóg co pozwala na usunięcie tylko luźnego brudu. Gres z czasem zaczyna tracić swój połysk i ciemnieje. Spowodowane to jest osadzającym się na nim brudem, który przez udeptywanie jest nie do usunięcia w trakcie zwykłego mopowania. Rozwiązaniem tego problemu jest maszynowe doczyszczanie płytek gresowych przy użyciu skutecznej chemii. Brud zostaje usunięty z każdego zakamarka płytki, a ona odzyskuje dawny blask. Cały proces mycie zajmuje kilka godzin i daje spektakularne efekty. Jeżeli Twój gres nie wygląda już tak jak dawniej to czas to zmienić. Zadzwoń do naszej firmy Solid Work u umów się na usługę.